Буковина це багатонаціональний край з великим історичним минулим та відомими у світі історичними пам’ятками. Будучи різними за національністю та віросповіданням,  мешканці цього краю  завжди находять спільну мову та з гордістю називають себе – буковинцями. Незважаючи на довготривалий період перебування у складі комуністичний імперії, де жорстко переслідувалась церква та всі пов’язані з неї народні традиції, буковинці ніколи не припиняли колядувати від Різдва Христового до Йордана, святкувати Воскресіння Христове в сільських церквах, хрестити та вінчати своїх дітей та на старості літ давати настанови щоб їх за всіма звичаями пращурів проводжали в останню дорогу.
Але часи міняються та з ними, під впливом сучасності міняються наші традиції та звичаї. Сьогодні, у вирі сучасних подій, ми рідко цікавимось ще у живих бабусь та дідусь – як це було!  Як вони жили, де вони спали, в чому одягались, що вони їли, як вони гуляли, що співали, про що розмовляли довгими вечорами під світлом однієї свічки. Здебільш подібні питання у нас з’являються коли ми самі стаємо дідусями але вже пізно.
Мені особисто дуже пощастило. Я все своє дитинство жив з своєю бабусею в одній кімнаті. Вона в мені виховала любов та повагу до минулого, до тих часів коли незважаючи на війни, голодомори, епідемії наші пращурі виживали щоб сьогодні, у спокої та миру жили ми. Отже у мене ніколи не було ніяких сумнівів куди я буду поступати після закінчення гімназії. В 2000 році я закінчив історичний факультет Чернівецького Національного Університету ім. Ю. Федьковича.  Так склалося що моя робота не пов’язана з історією але я завжди стверджую що саме історична освіта допомогло мені у досягненні певних результатів. Тому, залишаючись в душі  істориком,  в вільний час від роботи  я повертаюсь до улюбленої справи – сприяти хоч чимось збереженню культурної та історичної спадщини свого села та краю.  Даний веб-сайт з усім мультимедийным контентом я безкоштовно зробив та утримаю для єдиного буковинського музею просто неба  з метою покращити його висвітлення в мережі Інтернет. Під час фотосесій  мене переповнювали почуття вдячності перед колективом музею який за незначну заробітну плату підтримують всі експозиції у відмінному стані. Завдяки їм, сьогодні ми маємо унікальну можливість подорожувати минулим, побачити та зрозуміти «як це було». Я прошу всіх відвідувати цей музей та по можливості посприяти його розвитку адже тільки через збереження свого минулого ми зможемо побудувати майбутнє.

З повагою

Флорін Дирда

www.mareleboian.com

https://www.facebook.com/florin.dyrda